Pilvo skausmas

Pilvo skausmas

Kodėl skauda pilvą? Tam gali būti labai daug ir įvairių priežaščių, kartais tai būna dėl sutrikusio virškinimo, tačiau tai gali būti požymis rimtesnės ligos.

Žmonėms gan dažnai skaudą pilvą, to dažna priežastis - virškinimo sutrikimas, kuris būna lengvai pagydomas. Pilvo skausmą gali sukelti ne tik virškinimo trakto, bet ir šlapimo takų, lytinių organų ar širdies ligos.

Pagal pilvo skausmo požymius galima mėginti suprasti skausmo priežastį ir bandyti jį palengvinti, tačiau vistiek būtina kreiptis pagalbos į specialistą.

Jeigu pajuntate pastovų apatinės pilvo dalies skausmą. Pradedate viduriuoti kartu vemiate, staiga dingsta apetitas, prasideda spazmai .

Tai galėtų būti - gastroenteritas (skrandžio ir žarnų uždegimas), ligą gali sukelti aštrus maistas, infekcija, alkoholio perteklius arba antibiotikai.
Kad praeitų, vertėtų gerai pailsėti ir stengtis nevalgyti. Gerti daug nesaldintų skysčių. Jeigu simptomai stiprūs, įsigyti vaistinėje specialaus skysčio arba gerti vandenį su druska (dviems litrams vandens arbatinį šaukštą druskos). Jeigu išmatose atsiranda daug gleivių ir kraujo, nedelsiant kreipkitės į savo bendrosios praktikos gydytoją.


“Bukas” pilvo skausmas, kuris prasideda prie bambos, sustiprėja, kuomet išplinta į dešiniąją apatinę pilvo sritį.
Pilvas skausmingas arba kiek paburkęs, kartu kiek pakyla kūno temperatūra, užkietėja viduriai, gali prasidėti vėmimas (išsivėmus skausmas nesumažėja)

Tai gali būti – apendicitas, kurį negydant gali išsivystyti peritonitas – pilvaplėvės uždegimas

Tokiu atveju svarbu nedelsiant ieškoti medicininės specialisto pagalbos. Prieš gydytojo vizitą jokiu būdu nieko negerkite ir nieko nevalgykite. Įprastai tenka chirurgiškai pašalinti apendiksą (kirmėlinę ataugą) – atliekama apendektomija.

Jeigu pajuntate deginantį skausmą pilvo centrinės dalies viršuje, o pavalgius jis laikinai aprimsta. Dingsta apetitas, krenta svoris, po pykinimo ir vėmimo skausmas sumažėja.
Tai gali būti skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, ji atsiranda tuomet kai rūgštys pragraužia virškinimo trakto gleivinę

Reikėtų venkiti rūkymo, alkoholio, kavos ir arbatos, aspirino ir kitų vaistų nuo uždegimo. Valgyti reguliariai ir mažomis porcijomis. Jums gali padėti antacidiniai preparatai, tačiau reikia pasitarti su gydytoju dėl antibiotikų vartojimo.

Pastovus arba spazminio pobūdžio skausmas po dešiniuoju šonkaulių lanku arba po mentėmis. Vidurių pūtimas, vėmimas, galimas temperatūros pakilimas gali būti, kad jums – tulžies pūslės uždegimas (cholecistitas) arba tulžies pūslės akmenligės priepuolis.

Tokiu atveju reikėtų kreiptis į savo gydytoją. Esant ūmiam cholecistitui, padeda antibiotikai ir nuskausminamieji medikamentai. Tulžies pūslės akmenis gali tekti šalinti chirurginiu būdu, laparoskopu arba ultragarsu “suskaldyti” akmenis ir leisti jiems pasišalinti per žarnyną.

“Bukas”, spazminio pobūdžio skausmas, plintantis į krūtinę, dažnai į kairiąją ranką. Atsiradęs oro stygius, neramumas, pykinimas ir vėmimas, šalta bei prakaituota oda pranašauja apie – širdies priepuolį.

Nedelsiant reikalinga skubi medicinos pagalba – kuo skubiau pradedama gydyti, tuo didesnė galimybė išgyventi.

Laikytis reikia kuo ramiau. Išgerti aspirino kraujui suskystinti, ypač jeigu anksčiau buvo sergama širdies ligomis.

Jeigu jus kankina užsitęsęs skausmas, kuris prasideda nugaroje ar šone ir plinta link dubens arba jūs dažnai šlapinatės nedideliais kiekiais, po to prasideda deginantis skausmas. Šlapimas gali būti su krauju.

Tai šlapimo pūslės uždegimo (cistito) ar kitos šlapimo takų infekcijos požymiai.

Pastebėję tai gerkite daug skysčių. Geriant vandenį su soda, sumažinamas šlapimo rūgštingumas. Jeigu skausmas išlieka, kreipkitės į savo gydytoją, kuris tikėtina, kad skirs antibiotikų.

Jeigu jums pasikartoja nemalonus skausmas dažniausiai virš juosmens srities, varginantis dažniausiai pagyvenusio amžiaus žmones. Pastebite apetito ir svorio netekimą (4,5 kg per dešimt savaičių). Greitai atsiranda skrandžio pilnumo jausmas, pykinia ir vėmiate.

Dažniausiai pasitaikanti priežastis – opa, tačiau tai gali būti ir skrandžio vėžio rizika, ypač vyresniems nei 40 metų žmonėms

Būtina neatidėliotina medicinos pagalba – pavėluotai nustatyta diagnozė gali būti lemtinga. Diagnozė paprastai nustatoma atliekant gastroskopiją (per burną į skrandį įleidžiamas lankstus vamzdelis) arba rentgeno tyrimu. Dažnai tenka atlikti operaciją – pašalinti skrandį.

Patarimai sveikatai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>