Category Archives: Sveikata

poilsis - sveikatai

Teisingas poilsis – sveikas žmogus

Darbų gausa, nuolatinis stresas ir iš to išplaukiantis lėtinis nuovargis su visomis pasekmėmis –  nuolatiniu dirglumu, nerimu, nemiga – gresia žmonėms, kurie nemoka aiškiai atskirti darbo ir poilsio, greitai pervargsta ir nemoka ilsėtis.

Taigi, kaip suplanuoti savo poilsį, kad jis teiktų kuo daugiau naudos? Išbandykite labai paprastus, bet veiksmingus būdus čia ir dabar pailsėti, nelaukdami atostogų.

Surenkite iškylą į gamtą.Per televiziją matomi nuostabūs gamtos vaizdai nepadės pailsėti. Todėl čiupkite kuprinę ir nors kartą per savaitę su šeima ar draugais išvykite į  mišką arba parką.

Išnaudokite pietų pertrauką. Per pietų pertrauką, jei tik turite galimybę, nesėdėkite darbo vietoje. Jei yra galimybė, papietavę darbe bent 15-20 minučių pasivaikščiokite gryname ore. Continue reading

sveikas zmogus

Švara namuose – sveikas žmogus

Šiais laikais pasitaiko vis daugiau infekcinių ligų, susijusių su namų aplinka. Kartais namų aplinka nesaugi gali būti naujagimiams, nėščioms moterims, vyresnio amžiaus šeimos nariams ir ligoniams. Todėl namų aplinkoje reikia stengtis gyventi švariai ir užkirsti kelią infekcinėms ligoms bei kitiems sveikatos sutrikimams.

Dezinfekcijos namuose būdai

Kasdieniame gyvenime dezinfekuojamąsias priemones reikia naudoti tada, kai valomas paviršius užterštas ir yra tikimybė užsikrėsti patogeniniais mikroorganizmais.

Pats populiariausias dezinfekcijos būdas namuose yra kaitinimas, kuris daugeliu atvejų yra efektyvus.  Tačiau ne viską galime virinti, todėl naudojame cheminius detergentus. Continue reading

suleisti vaistus

Kaip teisingai leisti vaistus

Vaistų suleidimo į raumenis procedūra labai paprasta, ją gali atlikti bet kuris suaugęs žmogus. Svarbiausia laikytis pagrindinių taisyklių ir pasirūpinti tinkama higiena. Vaistams leisti naudokite tik vienkartinius švirkštus.

Kaip paruošti švirkštą?

Norint paruošti švirkštą vaistų leidimui į raumenis, jums prireiks švirkšto, ampulės arba buteliuko su vaistais ir vatos, pamirkytos medicininiame spirite.

*  Atsargiai, prilaikydami vata, atidarykite ampulę  arba vaistų buteliuką.

*  Išimkite iš pakuotės švirkštą su adata ir uždėkite adatą ant švirkšto galo. Pirštai nelieskite adatos dalies, kuri bus leidžiama į raumenis. Continue reading